WARZYWNY ZAWRÓT GŁOWY

Utworzono dnia 20.11.2017, 21:19

Warzywny zawrót głowy

Od 9 do 14 października w przedszkolu odbył się tydzień warzywny. Dzieci poznawały wybrane warzywa oraz ich właściwości zdrowotne.  Z przyniesionych warzyw powstała galeria kukiełek. W piątek dzieci zamieniły się w małych kucharzy.  Wspólnie z Panią przygotowały ciasto marchewkowe.  Ubrane w fartuszki z przejęciem zabrały się do pracy.  Wsypywały do miski potrzebne składniki. Gotowe ciasto upiekły Panie kucharki. Dzieci nie mogły doczekać się marchewkowej uczty. Po szkole rozchodzi się cudowny zapach ciasta. Nadszedł oczekiwany moment ... ciasto było przepyszne - jak stwierdziły dzieci.  Pani nie mogła nadążyć robić zdjęć, bo znikło w mgnieniu oka. Co najważniejsze, dzieci przekonały się, że warzywa nie muszą być nudne, ale bardzo smaczne.

oprac. Izabela Kopacka