EKOLOGICZNE WYDARZENIA I PODSUMOWANIA

Utworzono dnia 05.01.2024, 23:16

Ekologiczne wydarzenia i podsumowania

W dniu 12 grudnia dzięki współpracy z PSZOK w Czerminie Szkolnej Grupy „ Ekolożek i Ekologów” w zakresie realizacji zadań wspierających działania ekologiczne w naszej szkole dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I- III wystąpił Teatr Lalek „ Kukiełka” z Ptaszowej. Najmłodsi obejrzeli przedstawienie kukiełkowe „Zielony Kapturek”. Spektakl oparty był na motywach znanej bajki o Czerwonym Kapturku. Zawierał  treści związane z ekologią i ochroną przyrody. Bajka była w całości rymowana i łatwa w odbiorze. Dynamika akcji sprawiła, że dzieci z zapartym tchem śledziły losy Zielonego Kapturka. Przedstawienie ubogacono efektami specjalnymi w postaci dymów scenicznych oraz baniek mydlanych.

Składamy serdeczne podziękowania za umożliwienie organizacji i sfinansowanie tego przedsięwzięcia przez PSZOK działający przy Urzędzie Gminy w Czerminie.

Kolejnym miłym akcentem podsumowującym nasze ekologiczne działania w 2023 roku było spotkanie w dniu 18 grudnia uczniów klas VI-VIII z pracownikami PSZOK w Czerminie. Uczniowie zaangażowani w tegoroczną akcję „ Sprzątanie Świata” obdarowani zostali przez naszych gości miłymi upominkami w postaci Eko-toreb, notesików i ołówków. Podczas spotkania dokonano podsumowania dotychczasowych działań Szkolnej Grupy „ Ekolożek i Ekologów” z uwzględnieniem wyników tegorocznej 30! Akcji „ Sprzątanie Świata- Polska” przeprowadzonej we współpracy z Fundacją „ Nasza Ziemia” . Każda klasa uczestnicząca w Akcji otrzymała pamiątkowy Certyfikat uczestnictwa w tym wydarzeniu wraz z podziękowaniami przesłanymi przez Fundację „ Nasza Ziemia” .

Jesteśmy zadowoleni i dumni, że z roku na rok udaje nam się rozszerzać zakres naszych ekologicznych działań, rozwijać współpracę i angażować w nią szersze grono uczestników.