NIE PAL PRZY MNIE PROSZĘ

Utworzono dnia 06.03.2024, 23:08

NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ

Po raz kolejny nasza szkoła we współpracy z Sanepidem przystąpiła do programu edukacyjnego „Nie pal przy mnie, proszę”.

W bieżącym roku szkolnym jego odbiorcami byli uczniowie z klasy II. Pięciogodzinne zajęcia warsztatowe w ramach programu poprowadzone zostały przez pedagoga szkolnego.

W tej edycji programu szczególną uwagę zwróciliśmy na zasady zdrowego stylu życia i ich wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie, zarówno fizyczne jak i psychiczne. Zajęcia warsztatowe  prowadzone były metodami aktywizującymi. Uczniowie klasy II wykazali się  ogromnym zaangażowaniem i aktywnością do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami związanymi z ochroną i dbałością o swoje zdrowie. W trakcie zajęć  uwrażliwiono dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem oraz wykształcono umiejętności radzenia sobie w sytuacjach , gdy inni ludzie przy nich palą.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z udziałem uczniów w zajęciach.