ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Utworzono dnia 21.12.2020, 08:48

Wyniki i podsumowanie konkursu „Najładniejszy karmnik dla ptaków”

Zmiany w środowisku powodowane przez człowieka powodują gwałtowne kurczenie się  terenów będących ostojami łęgowymi wielu gatunków ptaków – coraz trudniej im znaleźć stare drzewa z dziuplami, a zimą coraz trudniej o pożywienie. Każdy może samodzielnie zbudować prosty karmnik, który pozwoli im przetrwać zimę.

Budowa karmników jest najprostszym, a jednocześnie najskuteczniejszym sposobem zwiększenia w naszym otoczeniu liczebności wielu gatunków ptaków. Odwiedzanie karmnika z przygotowanym pożywieniem choćby przez najbardziej pospolite gatunki ptaków, takie jak wróble czy sikory, może być źródłem ciekawych obserwacji i dostarczyć niezapomnianych wrażeń w obcowaniu z przyrodą.

18.12. 2020 roku odbyło się podsumowanie wyników konkursu „ Najładniejszy karmnik dla ptaków”. Komisja w składzie: pan dyrektor SP w Trzcianie – Stanisław Ćwięka, pani Urszula Siłka- sekretarz szkoły oraz pani Agata Dąbek- wychowawca świetlicy dokonała wyboru       w dwóch kategoriach wiekowych:

• Odział przedszkolny i 0-III SzP,
  • Klasy IV – VIII SP

Prace były oceniane pod kątem zgodności z przedmiotem konkursu, staranności, estetyki i trwałości konstrukcji, oryginalności projektu przy zachowaniu funkcjonalności karmnika i ogólnego wrażenia estetycznego.

Laureaci:

Kategoria odział przedszkolny i  0-III SzP:

I miejsce – Julia Jachymoddział przedszkolny

II miejsce - Antoni Zięba- odział „ 0”

III miejsce -  Lena Leś- odział przedszkolny

Wyróżnienia:

Hanna Kozioł – odział „0”

Kamil Cisło – odział „0”

Kornelia Głodzik – odział przedszkolny

Jakub Bierzyński – odział „0”

Kategoria klasy IV – VIII SP:

I miejsce ex aequo – Zofia Żelazko- klasa VI i Maria Tomecka klasa IV

II miejsce ex aequo – Mikołaj Kapinos klasa IV i Michał Kozioł klasa IV

III miejsce - Hubert Leś klasa IV

Gratulujemy laureatom i wyróżnionym osobom jak również rodzicom, którzy z zaangażowaniem włączyli się pomoc najmłodszym uczestnikom konkursu. Nagrody rzeczowe i dyplomy można odebrać w szkole w godz. pracy pedagoga szkolnego lub w sekretariacie w dniach od poniedziałku 21.12.2020r. do środy 23.12.2020r.

Karmniki przechodzą na własność organizatorów. Zostaną umieszczone wokół szkoły.