UWAGA KONKURS!

Utworzono dnia 20.11.2020, 23:55

UWAGA KONKURS !!!

SZKOLNA GRUPA EKOLOŻKI

serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w  KONKURSIE

" NAJŁADNIEJSZY KARMNIK DLA PTAKÓW"

I Cele konkursu :

- propagowanie działań i kształcenie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży

- nauka pożytecznego działania na rzecz ochrony przyrody,

- wskazanie na twórczy i aktywny sposób spędzania wolnego czasu,

- uwrażliwienie dzieci i młodzieży na dokarmianie ptaków zimą

- poznanie ptaków, które odwiedzają zimą karmnik oraz sposobów w jaki się odżywiają

- rozbudzanie wyobraźni, kreatywności i zdolności manualnych

II. Regulamin konkursu:

1.Konkurs podzielony jest na dwie kategorie wiekowe i adresowany do:

- dzieci z oddziału przedszkolnego i „0” oraz klas I- III SP

- uczniów z klas IV – VIII

2. Konkurs polega na wykonaniu pracy przestrzennej z dowolnie dobranych materiałów, które umożliwią użytkowanie karmnika na zewnątrz. Technika i wykonanie pracy jest dowolna –liczy się pomysłowość. Zaznaczamy jednak, iż dobry karmnik powinien chronić karmę przed zamoknięciem, powinien umożliwiać ptakom bezpieczne korzystanie z niego oraz powinien być łatwy w utrzymaniu czystości.

3. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę.

4. Przy tworzeniu karmnika dozwolona jest pomoc ze strony rodzica.

6. Do zgłoszonej pracy należy dołączyć metryczkę zawierającą imię i nazwisko autora oraz oddział/ klasę do której uczęszcza. Wykonane prace należy zabezpieczyć w worku foliowym    i dostarczyć do szkoły.

6. Termin konkursu i miejsce składania  prac :

Konkurs trwa od 23.11.2020 r.- 14.12.2020 r.

Prace należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14.12.2020 r. do godz.14.00 do pedagoga szkolnego p. Marty Jagódki.

III. Rozstrzygnięcie konkursu i nagrody:

1. Oceny dostarczonych prac dokona komisja powołana przez Organizatora- Szkolną Grupę Ekolożki. Ogłoszenie wyników odbędzie się: 18.12.2020 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły: sptrzciana.szkolna.net

2. Prace będą oceniane przez komisję konkursową wg następujących kryteriów: zgodność z przedmiotem konkursu, staranność, estetyka i trwałość konstrukcji, oryginalność projektu przy zachowaniu funkcjonalności karmnika, ogólne wrażenie estetyczne.

3. Nagrody rzeczowe zostaną przyznane za pierwsze trzy miejsca w dwóch kategoriach wiekowych.

4. Wszystkie prace zostaną wyeksponowane na pokonkursowej wystawie w Szkole Podstawowej w Trzcianie.

5. Wykonane karmniki nie podlegają zwrotowi. Zostaną umieszczone wokół terenu szkoły.

6. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych nagrodzonych osób.  Prace pozostają do dyspozycji organizatorów, dostarczenie prac jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich ewentualną publikację.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!