GÓRA GROSZA

GÓRA GROSZA

Utworzono dnia 10.07.2022, 17:25

Góra Grosza

W tym roku Szkolne Koło Wolontariatu ,,Dzielmy się Sercem” przeprowadziło   w naszej szkole akcję „Góra Grosza”. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działania dla dobra potrzebujących. Każdy przynosi tyle, ile może - w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Wszystkie monety zostały posegregowane i zważone a następnie odpowiednio zapakowane i wysłane do Towarzystwa Nasz Dom - organizatora akcji. Wspólnie udało nam się uzbierać prawi 23,75 kg monet, co dało kwotę 402,42 zł..

Zdecydowanie najwięcej monet  zebrały przedszkolaki, za co bardzo im dziękujemy,  jak również paniom wychowawczyniom, które mocno ich do tego przecie wzięcia zachęcały.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy przyłączyli się do zbiórki i wsparli ten szlachetny cel. Dziękujemy każdemu, kto wrzucił chociażby przysłowiowy ,,wdowi grosz” aby pomóc potrzebującym dzieciom.